Hakkımızda

Ankara Elit İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. ;
Ankara İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Danışmanlık Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin ortak kuruluşudur.

Ankara İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Danışmanlık Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. 25 yılı aşkın bir süre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettişi (Teknik) olarak birlikte görev yapan, yetkin ve deneyimli bir ekip tarafından 13.03.2012 tarihinde kurulmuştur.

Kamudan emekli olduktan sonra, kişisel olarak iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitim, danışmanlık ve mühendislik hizmetlerini sürdüren kurucular, bilgi ve birikimlerini birleştirmek, kurumsal bir yapı oluşturmak, iş sağlığı ve güvenliği alanında etkili, kalıcı, güvenilir hizmetler sunmak amacı ile Ankara İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Danışmanlık Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. çatısı altında bir araya gelmişlerdir.

Ankara İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Danışmanlık Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. kurucu ortakları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda çalıştıkları süre içerisinde; işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği yönünden yaptıkları teftiş, iş kazası ve meslek hastalığı incelemeleri; mevzuat hazırlama çalışmaları, AB Uyum Projeleri, Yurt dışı çalışmaları, Sektörel Proje Denetimleri ve İdari Görevlerden edindikleri bilgi ve tecrübelerini çalışma hayatına yansıtarak, daha sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının oluşturulmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Güvenli çalışma ortam ve yöntemlerinin sağlanması açısından, proaktif yaklaşımın ne denli önemli olduğunun çok iyi anlaşılmış olduğu günümüzde, sadece çalışanların değil aynı zamanda işveren ve yönetim kadrosunun da, yeterli güvenlik kültürüne sahip olmaları, iş sağlığı ve güvenliği konusunu gündemin ön sırasına taşımaları ve bu konuda gerekli iradeyi ortaya koymaları büyük önem taşımaktadır. Bu alt yapıyı oluşturmak için yönetim kadrosu da dahil olmak üzere işyerlerindeki tüm çalışanların eğitimi ve bilgilendirilmesi gerekmektedir.

İş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesinde proaktif yaklaşımın en önemli adımlarından olan risk değerlendirmesi ve yönetimi çalışmaları da büyük önem arz etmektedir. Bu itibarla yapılacak risk değerlendirmesi çalışmalarında, görünür ve görünmez tehlikelerin ve bu tehlikelerden ortaya çıkacak risklerin, atlanmadan ve göz ardı edilmeden belirlenebilmesi, ancak bu konularda teorik ve pratik olarak yeterli bilgi birikimine ve deneyime sahip uzman ekiplerle mümkündür.

Emekli Baş İş Müfettişi ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olan, aynı zamanda İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgelerine sahip kurucu ortaklarımız ile deneyimli Hekim ve değişik meslek guruplarından oluşan iş güvenliği uzmanı kadromuz ile Ankara İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Danışmanlık Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak; sunmakta olduğumuz eğitim, danışmanlık ve mühendislik hizmetlerimizle, işyerlerinizde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının oluşturulmasına, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesine katkı sağlamaya ve   “KEŞKE DEMEDEN ÖNCE, ÇÖZÜM ORTAĞINIZ” olmaya talibiz.

Ankara Elit İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından almış olduğumuz;

-1256 belge nolu “Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Yetki Belgesi” ile yetkilendirilmiş olduğumuz, Ankara, Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Bolu, Kırşehir, Aksaray ve Çankırı
illerinde OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) olarak faaliyet göstermekteyiz.

Ankara İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Danışmanlık Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından almış olduğumuz;

- 78-İG belge nolu “İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu Yetki Belgesi” ile Ankara’da İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu olarak;

- 879 belge nolu “Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Yetki Belgesi” ile yetkilendirilmiş olduğumuz, Antalya, Muğla, Burdur, Isparta, Konya, Karaman ve Mersin illerinde OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) olarak faaliyet göstermekteyiz.

Adres : Mustafa Kemal Mahallesi  2105. Sokak No:1 Çankaya / ANKARA
Tel : 0 312 284 25 25        
Cep   : 0507 501 94 11  -  0532 164 87 13
Fax : 0 312 284 25 24
E-mail : bilgi@osgbankara.com.tr